Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dart - jaką tarczę wybrać do gry w Darta?

2021-05-15

Dart - jaką tarczę wybrać?

 

 

Dart jest popularną grą rozrywkową, którą można uprawiać w różnych miejscach grając z rodziną, znajomymi lub samemu. Celem tej gry jest trafienie niewielkimi lotkami w tarczę, której pola są odpowiednio punktowane.

 

Do gry w darta potrzeba odpowiedniej tarczy oraz lotek. Istnieją dwa rodzaje tarcz: sizalowa oraz elektryczna.

 

Tarcza sizalowa, której główną zaletą jest to, że jest bezgłośna, dzięki czemu idealnie nadaje się do gry w zaciszu domowym. Są bardzo trwałe, ponieważ wykonano je z włókna sizalowego. Nadają się one zarówno do gry na poziomie profesjonalnym jak i amatorskim. Lotki wykorzystane przy tego typu tarczach posiadają metalowe końcówki/groty – lotki typu steel tip. Ceny tego typu tarcz są bardzo zróżnicowane, ponieważ cena uzależniona jest od materiałów z jakich zrobiona jest tarcza. Tarcz sizalowych można używać zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz. Ważną zaletą jest również nieograniczona liczba graczy, jacy mogą wziąć udział w rozgrywce.

 

Tarcza elektryczna, której główną zaletą jest automatyczne podliczanie punków, idealnie nadaje się dla młodszych graczy. Lotki są bezpieczne ponieważ ich końcówki wykonane są z miękkich plastikowych końcówek/grotów – lotki typu soft tip. Tarcze elektryczne posiadają kilka programów do różnych gier, które urozmaicają rozrywkę. Istnieje możliwość komunikatów głosowych, które zdecydowanie ułatwiają grę. Ich waga jest zdecydowanie mniejsza od tarcz sizalowych, mieści się w przedziale 0,5 – 3kg.

 

SIZALOWA

ELEKTRYCZNA

Bezgłośna

Głośna, odpowiednia do miejsc zaludnionych

Trwała

Automatyczne zliczanie punktów

Nieograniczona liczba graczy

Możliwość komunikatów głosowych

Możliwość używania w pomieszczeniu lub na zewnątrz

Lżejsza od tarcz sizalowych

 

Wybór pomiędzy oboma tarczami uzależniony jest od osobistych preferencji. Jeśli cenisz sobie ciszę oraz trwałość produktu powinieneś wybrać tarczę sizalową. Natomiast jeśli cenisz wygodę oraz bezpieczeństwo, wtedy wybór powinien paść na tarcze elektryczne.

 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz oba typy tarcz w przystępnych cenach. Dostępne są również zestawy wraz z lotkami, które pozwolą od razu cieszyć się grą.

 

Nie czekaj i daj sobie odrobinę rozrywki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 76 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-29
Szybka i sprawna realizacja zamówienia!
2023-04-29
ottimo
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel